POPÜLER VIDEOLAR

SPOR

video

Esporcular Arasındaki En İyi Atışmalar

Rekabetçi ortamın vazgeçilmezlerinden biri olan trash-talk yani oyuncular arası atışmalar, özellikle elektronik spor arenasında sıkça rastlanır bir duruma geldi. Hal böyle olunca Playerbros olarak iş başa düştü ve başta ülkemiz olmak üzere dünya çapında en çok ses getiren atışmaları listeleyelim dedik!
video

BAĞRIMIZDAN ÇIKIP LA LİGA’DA GOL ATMIŞ 10 TÜRK!

La Liga'da gol atma başarısı göstermiş Türkiye'de doğmuş/doğmamış 10 Türk Futbolcuyu liste haline getirdik. Keyifli Seyirler...
video

En Yaşlı Esporcular

Günümüz dijital dünyasının en çok dikkat çeken ve eğlenceli sektörlerinden biri olan espor arenasındaki yaşını almış giden en iyi oyuncuları sizler için listeledik!
video

180 Hp Fiat Egea ile Yarışmak | TOSFED Yıldızını Arıyor

Bu videoda Doğacan TOSFED'in İzmit Körfez pistinde düzenlediği TOSFED Yıldızını Arıyor yarışına katıldı. 180HP 550NM güç değerlerine sahip Fiat Egea otomobillerle 330 kişi yarıştı. Pisti ve yarışı sizler için görüntüledik. 18-25 yaş aralığında ve pilot olmak isteyen arkadaşlar için büyük bir fırsat olan bu etkinliğin detaylarını http://www.tosfedyildiziniariyor.com/ sitesinden takip edebilirsiniz.
video

En Komik Röportajlar: Elwind

Şampiyonluk Ligi'nin en popüler ve eğlenceli simalarından Kaan "Elwind" Atıcı'nın bu zamana kadar ki en komik röportajlarını sizler için bir araya getirdik! İyi seyirler...
video

En Eğlenceli Türk Espor Röportajları

Siz onları hep muhteşem oyunları ve başarılarıyla tanıdınız. Oysa ki Türk oyuncularımızın maç sonrası ve perde arkasında bir o kadar eğlenceli anları daha gözünüze çarpmadı. Karşınızda bu zamana kadar ki Türk espor sahnesinde izleyicileri tebessüm ettiren, en eğlenceli röportaj anları!

TEKNOLOJİ

video

Nasıl Çalışır: Bilişsel API Nedir? – İngilizce

Watson’un API'lerinin, çözümünüze doğru bilişsel yetenekler oluşturmanın hızlı ve basit bir şekilde nasıl yapıldığını öğrenin..
video

Tor – Mümkün Olduğunca Hızlı – İngilizce

Tor ağı, çevrimiçi saklanmak isteyen kişilerle popüler hale geldi. Nasıl çalışır ve sınırlamaları nelerdir?
video

SSD Hakkında Bilmeniz Gerekenler – İngilizce

Kapasite ve sıralı performans numaralarının ötesinde bir SSD alırken nelere dikkat etmelisiniz?
video

Quantino: Gücünü Tuzlu Sudan Alan Araba – İngilizce

Quantino, Bir depo yakıtıyla 1000 km mesafe alabiliyor ve 200 km/h hızına ulaşabiliyor.
video

Windows Registry Hatası Nasıl Giderilir? – İngilizce

Windows registry birçok kullanıcı zor durumda bırakıyor. Peki bu kayıt defteri ne yapar ve Kayıt Defteri "hataları" gerçekten bir sorun mudur?
video

F-16 Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Şey

F-16 Fighting Falcon, tarihteki en özel savaş jetlerinden biri olarak tarihe geçmeyi başardı. Türk Hava Kuvvetleri'nin en güçlü silahı hakkında bir şey söyledim. Videonun keyfini çıkarın...
video

Saniyeler İçinde Bir Güvenlik Kimliğini Nasıl Kopyalayabilirsiniz? – İngilizce

Almost everyone uses an RFID badge to get into their office or apartment, and it's a lot easier than you might think for someone to steal the data on your card to gain access. A group of white hat hackers called RedTeam Security cloned one of our work IDs to show us just how quickly they can do it from as far as 3-6 feet away.
video

Neden Apple’ın Bütün Fotoğraflarında Saat 9:41’i Gösterir? – İngilizce

İPhone, iPad ve MacBook Pro'nun görüntülerinde zamanın genellikle 9:41 olarak ayarlandığını fark ettiniz mi? Bu rastgele bir karar değildir ve aslında kökenleri, Steve Jobs'un dünyaya ilk iPhone'u tanıttığı güne kadar uzanmaktadır.

BİLİM

video

Düzenli Olarak Egzersiz Yaptığınızda Vücudunuzda Neler Olur? – İngilizce

Daha aktif bir yaşam tarzına öncülük etmek, zaman, çaba ve kararlılık gerektirir, ancak sonuçta bu gerçekten de zahmete değer. Düzenli egzersiz yaparken vücudunuza neler olur?
video

Rüyayı Kontrol Etme (Lucid) Bilimi- Altyazılı

Hiç rüyalarınızın kontrolünü ele almak istediniz mi? Lucid rüya bilimiyle artık rüyayı nasıl kontrol edebileceğini bilebilirsiniz! Bu basit adımlar ve küçük bir uygulama ile, yakında daha önce hiç olmadığı gibi uyku deneyimi yaşayacaksınız.
video

Bilimsel Kilo Verme İpuçları – İngilizce

Biraz kilo vermek için mükemmel bir diyet ya da hap aramaktan bıktınız mı? En iyi kilo verme ipuçlarını bunları destekleyecek bilimsel önerilerle öğrenin.
video

Quantum Bilgisayarı Nedir?

Kuantum bilgisayarı nedir? nasıl çalışır? Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Quantum bilgisayarı hakkında daha çok şey bilmek istiyorsanız videomu sonuna kadar izleyin.
video

NASA Bir Katil Asteroidle Nasıl Başa Çıkar? – İngilizce

Eğer Dünya'ya çarpması beklenen dev bir asteroit varsa, NASA ve FEMA haberleri almaktan sorumludur. Bu iki kurum, gün geçtikçe, asteroid ile yıkımı tespit edip umarım önlenmeye hazırlandığımızdan emin olmak için birden fazla kıyamet testi yürütüyor.
video

Taze Gıda Dondurulmuş Gıdaya Karşı – Altyazılı

Acaba hangisi daha besleyici? Taze gıda mı yoksa dondurulmuş olan mı?

EKONOMİ

video

M&M Şekerlemeleri Nasıl Üretiliyor? – İngilizce

Hackettstown, New Jersey'deki Mars çikolata fabrikasının nadir bir sahne arkası turuna katılın ve renkli M&M şekerlerinin nasıl yapıldığını görün.
video

Elmasların Kayalardan Nasıl Kesildiğini Görün – İngilizce

Deneyimli ustaların elinde kayaların muhteşem ışıltılı elmaslara nasıl dönüştüğünün tüm sürecine göz atın.
video

Dönüştürülmüş Bir Benzin İstasyonunda Yaşamak – İngilizce

Robert Guthrie, New Orleans'taki French Quarter'ın hemen dışındaki eski bir benzin istasyonunu modern bir yaşam alanına dönüştürdü.
video

F1 Araçları Şasisi Detaylıca Anlatılıyor – İngilizce

Şasi F1 aracının merkezi parçasıdır. Formula 1 uzmanı Mark Priestley, CNBC'nin Torie Campbell'e açıkladığı gibi, performans ve güvenlik açısından da hayati önem taşıyor.
video

75 Karatlık Pırlanta Yüzüğü Görmelisiniz – İngilizce

Doğal renkli pırlantalar sarıdan maviye kadar çeşitli renklerde bulunur. Ancak bunların nadirliği fiyatlarını da yüksek kılıyor.
video

Singapur’un Changi Havaalanı Bir Numara Olarak Kalabilir Mi? – İngilizce

Dört yıl boyunca dünyanın en iyi havalimanı seçildi, ama Singapur'un Changi Havalimanı ne kadar sürede en yüksek noktada kalabilir? CNBC'den Phil Han, rapor vermek için havaalanına işleri yerinde görüyor.
video

Afrikanın En Zengin Adamı Dünyanın En büyük Petrol Rafinerisinin İnşaatını Başlatıyor – İngilizce

Nijerya, Afrika'nın en iyi petrol üreticisi olmasına rağmen bir yakıt krizinin ortasında.Bu devasa boşluğu kapatabilmek için milyarder işadamı Aliko Dangote, Lagos'un hemen dışında bir petrol rafinerisi inşa ediyor.

YAŞAM

video

Kuzey Kore’de İnternet Nasıl Çalışır? – İngilizce

Son derece izole bir ülke olmasına rağmen, Kuzey Korenin de bir interneti var.ancak bu, herkesin kullandığı internet gibi değil. Daha fazla "Sadece Yerel Bilgi Trafiği", "Bilgi Süper Otoyolu."
video

Bazı İnsanların Kulaklarının Üzerinde Küçük Bir Delik Olan Preauriküler Sinüsün Açıklanması – İngilizce

İnsanların küçük bir yüzdesi, dış kulak çevresinde küçük bir delik olan preauriküler sinüs ile doğar. İşte deliğin var olma nedeni.
video

Amerikan Donanmasının Bir Özel Kuvvet Görevlisi, Bir Köpek Tarafından Saldırıya Uğrarsanız Ne Yapacağınızı Açıklıyor – İngilizce

100 Ölümcül Beceri, Tutsaklıktan Kurtulma ve daha birçok başarılı kitabın yazarı eski donanma görevlisi Clint Emerson, bir köpek tarafından saldırıya uğrarsanız ne yapılacağını açıklıyor.
video

Bilim Adamları Kadınları Nelerin Çekici Yaptığını Açıkladı – İngilizce

Birkaç ay önce, BI Video, erkeklerin kadınlara nasıl daha çekici davranabileceği konusunda bilimsel olarak kanıtlanmış altı ipucu verdi. Bilimsel çalışmalara dayanıyor.
video

Renklerin Psikolojisi ve İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Renklerin psikolojisi, renk psikolojisi, renklerin etkileri konularını renk renk Uzman Psikolog Beyhan Budak anlatıyor.Bu videoda, mavi, siyah, beyaz, kırmızı, yeşil, sarı ve mor renklerinin psikolojik etkilerini ve anlamlarını bulabilirsiniz.
video

Casey Neistat’ın Stüdyo Turu! – İngilizce

Casey Neistat'ın ilginç stüdyosuna bir göz atın.
video

Bilinçaltı Kilo Verme, Diyetsiz Zayıflama Meditasyonu Ve Olumlamalar

Diyetler ile artık yorulduysanız bilinçaltı programla, kilo verme ve zayıflama meditasyonu size yarar sağlayabilir. UYARI: Bu meditasyon çalışması tamamen bireysel gelişim amaçlıdır. Tıbbi yardım ya da tedavi yerine geçmez. Kendi kendine gelişim için pozitif zihin yapısı, self-meditasyon ve olumlama kayıtlarıdır.Bilinçaltı Programlama Kilo Verme Meditasyonunu Nasıl Dinleyeceksiniz ?Kilo verme meditasyonunu dinlediğiniz andan itibaren size kılavuzluk yapıyorum, telkin ve olumlamaların bilinçdışınıza yerleşmesi için zihinsel ve bedensel gevşeklik oluşturmamız gerekiyor ve ilk on dakika zihinsel ve bedensel gevşeklik oluşturmak için konuşuyorum ve sonrasında kilo verme ve zayıflama ile ilgili olumlamalara geçiyorum, size diyetsiz kilo vermek için düşünce yönetimini bilinçaltınıza öğretmeye çalışıyoruz. Kilo Verme Ve Zayıflama Meditasyonunu Ne Kadar Süre Dinlememiz Gerekiyor ?Bilinçaltında kalıcı bağlantılar oluşması için 21 gün süre ile dinlemeniz gerekiyor. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız sabah ve akşam dinlerseniz mucize yaratacak sonuçlar alabilirsiniz. Neden Kilo Alırız ?Şunu sizde çok iyi biliyorsunuz ki aldığını enerjiden fazlasını harcayamıyorsanız kilo alırsınız. Peki bunu neden yönetemiyoruz, aslında size nelerin kilo aldırdığını biliyorsunuz ve yinede o yiyecekleri yiyorsunuz çünkü kontrol bilincinizde değil, bilinçaltınızda işte bilinçaltı programlama meditasyonu bu anlamda bilinçaltınıza doğru öneri, telkin ve olumlamaları yerleştirecek.

TASARIM

video

Taşınabilir Yazıcı İle Tasarımların Doğrudan Kıyafetlere Basılması – İngilizce

Mike Cherman, baskı makineleriyle kıyafetlerini kişiselleştirdiği Six Ounce Studio'nun sahibidir. Mike tasarımlarını EBS Handjet Taşınabilir Yazıcı ile yaratıyor. Herhangi bir yüzeye anında kuruyan aseton bazlı mürekkep ile baskı yapabilir.
video

Plastik Kart Herşeyi Tamir Edebilir – İngilizce

Peter Marigold neredeyse her şeyi onarabilecek bir plastik kart tasarladı. İhtiyacı olan tek şey bir bardak sıcak su.
video

Bisiklet Binenlerin Bayılacağı 9 Bisiklet İcadı – İngilizce

Bisiklet meraklılarının sevecekleri 9 farklı yenilik.
video

Köpük Sünger Yağ Lekelerinin Nasıl Temizliyor? – İngilizce

Sünger, sadece yağı değil suyu emmesi için değiştirilen ticari köpükten yapılmıştır. Yakın tarihli bir testte, 2 milyon galon deniz suyu benzinden temizlendi. Bu teknoloji sayesinde, üreticiler petrol sızıntılarının neden olduğu çevresel hasarı en aza indirmeyi umuyor.
video

Tasarım İşi Nasıl Başlatıp Yürütülür? Fiyatlandırma ve Yaratıcı Tasarım İşlerinin Tahmini – İngilizce

Bir iş zamana ve malzemelere göre nasıl tahmin edilir? Sabit bir teklif nasıl tahmin edilir ve kar marjlarına nasıl izin verilir. Bir tasarım işini başlatmak ve yürütmek için bilmeniz gerekenler nelerdir? Kendi tasarım işinizin patronu olmak ister misiniz?
video

Havada 3D Baskı Yapan Dolam Kalem – İngilizce

Lix kalemi, sanatçılar ve tasarımcılar için 3 boyutlu bir yazıcıdır. Kalemle çizerken, plastik erir ve ucundan dökülür. Plastik havada katılaşmaya yetecek kadar çabuk soğur. Bu kalemin fiyatı ise yaklaşık 140 dolar.
video

Ergenlik Dönemindeki Gençler Kendi Slime Piyasalarını Oluşturdu – İngilizce

Uzun süredir balçık video hayranı olarak, 14 yaşındaki Megan kendi slime yapma işini kurdu. Megan Li, Instagram'da 600 binden fazla takipçisine ev yapımı slime satıyor. Ürünlerine farklı renkler, parlaklık ve strafor topları ekleyerek deniyor.
video

Bu Sandalye Düşmüş Olanları Kaldırmayı İnanılmaz Kolaylaştırıyor – İngilizce

Raizer sandalye, düşmüş insanların ayaklanmalarına yardımcı olur. Kullanıma hazır iki torbada gelir. Koltuk, düşmüş kişinin altına monte edildikten sonra, bir düğme yavaşça sandalyeyi dik konuma getirir. İnsanları kaldırması sadece 30 saniye alıyor.

NOSTALJİ

video

İstanbul – İngiliz ve Hint Birlikleri Tarafından İşgal Edildi (1918)

'İngiliz ve Hint birlikleri tarafından işgal edilen Konstantinopolis'. 30 - 31 Ekim 1918. (şimdi İstanbul). Şehrin üzerinden bakılıyor. Birçok kubbeli çatılar, sonra üzerinde dev kubbesiyle ünlü Ayasofya, minarelerin eklenmesi ile birlikte bir Bizans kilisesinin camiye dönüşümü. Türk Gemisi güverte üzerinde sırada duran denizciler ile Boğaz'ı geçiyor.
video

Amerikan İşgal Ordusuyla (1914-1918)

Amerikan hükümetinin himayesine verilen Alman kimyager Fritz'in bombaları patlatılıyor. Süvariler ilerlemektedir.
video

Battle Of Yarmouk 636 (Early Muslim Invasion) – İngilizce Altyazılı

In our previous video, we covered the Byzantine – Sasanian War of 602–628. As that conflict and Initial Muslim Invasion are connected, we decided to make the video on the Battle of Yarmouk that took place in 636 between Byzantine Empire (Vahan) and Rashidun Caliphate (Khalid ibn Al Walid). Although it was the Byzantine - Sasanian War that allowed Islamic Invasion to happen, the battle of Yarmouk was decisive for Roman attempts to defend, and its results are still felt in the region.
video

Alman Mahkumları Diğer Bir Değişle Alman Havacılık Mahkumları (1915)

Konum bilinmiyor.Birinci Dünya Savaşı. Kamera Alman Havacılık Mahkumlarına doğru dönüyor. Karşıda köpek oturuyor. Bir mahküm sigarasını yakıyor.
video

Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş Yıldönümü (1948)

1948 yılında Ankara'da Cumhuriyetin ilanı kutlamaları.
video

Konstantinopolis’in Düşüşü 1453 – İngilizce

Doğu Roma İmparatorluğu, yeni fatihlerin Anadolu'da ortaya çıkmasından bu yana sürekli bir Osmanlı baskısı altındaydı. Osmanlılar bir çok kez Konstantinopolis'i ele geçirmeye çalışsa da, Varna ve Nicopolis Haçlı Seferleri, Timur İşgali ve Ankara savaşı ve Sultan Bayezid'den sonra gerçekleşen fetret devri nedeniyle şehrin kuşatmasını kaldırmaları gerekiyordu.
video

Budapeşte’de Polonya Hükümeti ve Parti Heyetinin Dostluk Anlaşması İmzalaması – (1958)

Budapeşte Macaristan'da Polonya hükümeti ve parti heyeti dostluk anlaşmasını imzalıyor.
video

Anadoludaki Türk Birlikleri (1922)

Türk süvarileri yaklaşıyor, ardından Türk topçu askerleri (bunlar düzenli ordu üniformalarında) nehri tahrip ediyorlar, ağır ekipmanı suyla çekmek için öküz kullanıyorlar.